How to find your personal style

Nejedna z nás  chce nájsť svoj osobný štýl v módnych trendoch. Cítiť sa pohodlne a pritom vyzerať štýlovo? Znie to lákavo.

Ak túžite po vytvorení originálneho  štýlu, ktorý Vás bude vystihovať  a zaujme väčšinu ľudí, tak pokračujte v čítaní.Tieto tipy Vám pomôžu definovať svoj štýl obliekania.

Začnite svojim šatníkom

Otvorte svoj šatník a vyberte oblečenie, ktoré nosíte najradšej.Ktoré farby u Vás najviac prevládajú? Aké sú to strihy a materiály? Poprípadne vzory. Ktorá farba u Vás prevláda?  Toto sú všetko detaily, ktoré Vám ukážu Váš  smer. Naopak vytrieďte kúsky, ktoré ste nemali na sebe mesiace a v ktorých sa necítite sebaisto. V kúskoch v ktorých sa necítite ako VY, tak tieto kúsky niekomu darujte. Toto je základný krok pre hľadanie svojho štýlu, práve u Vás v šatníku.

Nájdite si svoju módnu ikonu

Malý prieskum môžete urobiť na sociálnych sieťach ako sú: Instagram, Facebook, Pinterest, GoogleZaručene tam nájdete mnoho skvelých fashion blogeriek, ktoré Vás zaujmú.Vyberte si aspoň 2 ľudí a porovnávajte čo majú spoločné. Čo u nich prevláda?  Oversize, elegantný, športový štýl? Zaujali Vás farebné kombinácie, vzory alebo extravagantnejšie kúsky? Na tieto otázky si odpovedzte. Skúste sa len inšpirovať, nie do detailu okopírovať, lebo to už nebude originalita.

Nebojte sa experimentovať

Svoj vlastný štýl si skombinujte z oblečenia, ktoré vám sedí a pristane a cítite sa v ňom sami sebou. V súčasnosti sa môže kombinovať úplne všetko, záleží len na Vašej odvahe a originalite. Nebojte sa siahnuť po neónovej farbe len preto, že v šatníku Vám prevláda čierna.  Na začiatok stačí, keď si oblečiete svoje obľúbené čierne kúsky a doplníte svoj outfit o neónové tenisky alebo kabelku. Hneď svoj outfit, krok po kroku rozžiariš. Obľúbená je teraz napríklad kombinácia elegantného štýlu so športovými prvkami, alebo neónovými farbami. Vo fantázii sa medze nekladú.Všetko je to o pocitoch. Keď sa budete vo svojom oblečení dobre cítiť, budete taktiež dobre vyzerať.

Doplnky 

Doplnky dokážu  zvýrazniť aj ten najjednoduchší outfit. Stačí, keď svoj outfit doplníte o náušnice, opasok, náhrdelník alebo klobúk.Hneď Váš outfit dostane iný rozmer.

Basic kúsky

Vždy sa snažte mať v šatníku basic kúsky, ktoré ľahko skombinujete k Vášmu outfitu.  Basic kúsky sa veľmi ľahko kombinujú a dá sa s nimi vyhrať. Basic kúsky, ktoré by nemali chýbať vo Vašom šatníku: biela košeľa, rovné džínsy, biele tričko, sako, čierne legíny, koženka, biele tenisky, rolák, kabát. Tieto basic kúsky sa dajú skombinovať na mnoho spôsobov a zaručene niektoré z nich  máte aj Vy vo Vašom šatníku.

Objavujte nové kombinácie

Outfity, ktoré nosíte a fungujú, skúste v ďalšom kroku mierne upravovať. Skúste napríklad iný sveter, vymeňte jeansy za sukňu, jednofarebný top za vzorovaný, vymeňte topánky, pridajte rúž a podobne. Ak nemáte v šatníku dosť doplnkov, zájdite do obchodov a skúšajte. Premýšľajte nad  svojim oblečením. Skúste zistiť prečo stále kupujete biele tričká, alebo čierne kabelky. Nebojte sa vyjsť z komfortnej zóny. Spoznajte svoj telesný tvar  a oblečte sa tak aby vynikli pekné prvky a korigovali ste nedokonalosti.

 

Úsmev je lacný spôsob ako zmeniť svoj vzhľad. 🙂